Płytki elewacyjne idealnie dopasowane do Twojego charakteru

Razem z nadchodzącym ociepleniem wielkimi krokami zbliża się czas przeprowadzania prac remontowo-budowlanych. Jeśli planujesz odświeżyć wygląd swojego domu, okres przedwiosenny to ostatni dzwonek na wybór płytek elewacyjnych.

Płytki elewacyjne zachwycają ilością wzorów i odcieni. Rozważając wybór „tej jedynej”, kierujemy się przede wszystkim upodobaniami wizualnymi. Szukamy płytek elewacyjnych, które oddadzą charakter domowników i będą pasować do otoczenia domu oraz jego architektonicznej bryły. Płytki z naszej top listy wyróżniliśmy jednak za całokształt – nie tylko wyjątkowy design, ale również praktyczne zastosowanie.

 

  1. UMBRIA – dla nieprzewidywalnych i charakternych

Umbria zainteresuje osoby, które nie boją się wyróżniać i zaskakiwać. To płytka elewacyjna z pazurem. Kolorystyką nawiązuje do skał wulkanicznych. Dynamiczny charakter zawdzięcza nieregularnej łupanej fakturze. Komponuje się ze stylami modernistycznym , industrialnym i minimalistycznym.

Od nas dostaje duży plus za swoją grubość. Jest wyjątkowo cienka, a co za tym idzie – ultra lekka. Dzięki temu staje się materiałem, który pokochasz nie tylko Ty, ale też Twoja ekipa budowlana.

 

Umbria 1

Umbria 1

Umbria 1

Umbria 1

  1. GRENADA – dla tradycjonalistów

Kamień elewacyjny Grenada odzwierciedla naturalną różnorodność ponadczasowego materiału budowlanego, jakim jest kamień naturalny. Inspirowany andaluzyjskim krajobrazem, przywołuje na myśl urokliwe miasteczka południowej Hiszpanii. Idealny dla osób, które bardziej cenią spokój ducha i bliskość natury niż pogoń za nowoczesnością.

Grenadę wyróżniamy za klasyczny design, który urzeka bez względu na wiek czy upodobania. Bogata paleta kolorystyczna daje wiele możliwości aranżacyjnych.

 

Grenada 1

Grenada 1

 

Grenada 3

Grenada 3

  1. TIMBER – dla fanów kreatywnych rozwiązań

W czasach pośpiechu i perfekcjonizmu w każdej sferze naszego życia poszukujemy rozwiązań typu „smart”. Interesują nas produkty praktyczne i piękne. Takim produktem jest Timber – łączy walory wizualne drewna z niezwykłą trwałością betonu. Projektując Timber, myśleliśmy o osobach spragnionych oryginalnych rozwiązań architektonicznych oraz miłośników nowoczesnych form.

Timber trafia do top 5 za innowacyjność. Dzięki swojej wyjątkowej odporności, wyprzedza drewno o dekady w kategorii: materiał elewacyjny.

 

timber

Timber 3 - grey

Timber 3 – grey

 

  1. CALABRIA – dla kochających wieś i powrót do korzeni

Calabria to płytka nawiązująca wyglądem do skał wapiennych z Włoch. Jako płytka elewacyjna sprawdzi się na ścianach domów o tradycyjnej architekturze charakterystycznej dla dworków i domów na wsi. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla miłośników stylów rustykalnego i eko oraz wszystkich tych, którzy wyznają zasadę „slow life – long life”. Płytka zdobiąca wejście do domu, ściany ganku czy tarasu, będzie sygnalizować, że przekraczając próg tego domu, odpoczniecie od miejskiego zgiełku.

Calabria trafia do topowej piątki za nietypowy i praktyczny design. Dzięki wielowymiarowej, nieregularnej strukturze płytka zestarzeje się na ścianach w sposób naturalny. Calabria to płytka elewacyjna, która przetrwa na ścianach dekady, a mijający czas i wpływ warunków pogodowych podkreślą piękno jej natury.

 

Calabria 1 - mocca

Calabria 1 – mocca

Calabria 1

Calabria 1

Płytka elewacyjna Amsterdam przypomina z wyglądu ręcznie ciosany kamień.  Geometryczny kształt prostokąta pozwala na bezproblemowe ułożenie jej na ścianie, osiągając piękny rysunek kamienia. Amsterdam pasuje do nowoczesnej architektury budownictwa energooszczędnego, której domeną jest symbioza prostych form i nietypowych połączeń materiałów budowlanych (kamień, tynk, szkło, metal)

Amsterdam to płytka elewacyjna klasyczna w swojej nowoczesności. Za co ją wyróżniamy? Po prostu za to, że wygląda na ścianie pierwszorzędnie  – zarówno z fugą, jak i bez.

 

Amsterdam 2

Amsterdam 2

Amsterdam 2 - graphite

Amsterdam 2 – graphite