DIABLAK Stegu Expedition 2016

W dniach 11 – 12 marca 2016 roku grupa kilkunastu osób objętych opieką Fundacji „Pokonaj Raka” pokonywała swoje słabości, zdobywając szczyt Diablak. Organizatorem akcji była Pani Katarzyna Gulczyńska – prezes fundacji, alpinistka amatorka, która zaproponowała STEGU włączenie się do akcji i objęcie ekspedycji patronatem.

Do wyprawy dołączyli znani himalaiści, uczestnicy wyprawy Nanga Stegu Revolution, Adam Bielecki i Jacek Czech, którzy wsparli uczestników wyprawy doświadczeniem, słowem otuchy i wsparciem emocjonalnym. Dla osób z doświadczeniem onkologicznym taka wyprawa, to wyprawa życia.
Pani Katarzyna Gulczyńska podsumowała akcję słowami: „My zdrowi, nie jesteśmy w stanie zrozumnieć, co znaczy dla osób z doświadczeniem – spakować się, założyć raki… to kolejna bariera do pokonania. Kiedy doświadczasz tej „cholery”, wszystko wokół (kształt lodowca, drzewa na szczycie) kojarzy się z jednym.”

Z naszej strony chcielibyśmy Wszystkim Uczestnikom Wyprawy DIABLAK Stegu Expedition serdecznie pogratulować podjęcia wyzwania oraz przezwyciężenia słabości, a także życzyć siły i prawdziwej głębokiej radości. Dziękujemy za piękną lekcję pokory!