Idealny wystrój mieszkania powinien być ładny, estetyczny i praktyczny. Jak to osiągnąć? Niezwykle ważny jest kolor ścian. Bardzo często decydujemy się na biel, dzięki której nasze cztery kąty wyglądają na bardziej przestronne i są lepiej doświetlone. Jasne pomieszczenia wpływają pozytywnie na dobre samopoczucie, co jest częstą motywacją do podjęcia decyzji o pomalowaniu ścian na biało. Szczególnie przy małym metrażu.
Płytki cegłopodobne Parma
Obawą w przypadku wyboru białego koloru może być to, że gładkie, białe ściany, mogą nadawać pomieszczeniu płaskiego, nieciekawego a wręcz nudnego wyglądu. Dlatego warto postawić na tekstury. Biała ściana o innym wzorze przyciąga wzrok, nadaje głębi, stanowi dekorację. Jakie mamy opcje?
Tradycyjna biała cegła
Nadanie ścianie tekstury to dodatkowy zabieg estetyczny. Najlepiej zamontować dekoracyjne płytki cegłopodobne na centralnej ścianie salonu, na którą patrzymy odpoczywając na sofie po ciężkim dniu. To prawdziwa przyjemność, kiedy można zawiesić oko na ładnie urządzonej przestrzeni.
- Płytka Parma – klasyczna cegła w różnych odsłonach
Płytka cegłopodobna Parma to biała cegła o tradycyjnym kształcie z gotową białą fugą. Parma często pojawia się we wnętrzach urządzonych w stylach minimalistycznym, skandynawskim, prowansalskim oraz nowoczesnym. Jej uniwersalny kształt i barwa sprawiają, że może być wykorzystana w każdym pomieszczeniu. Poniżej przykłady aranżacji kuchni i salonu.
Płytki cegłopodobne Parma
- Płytka Loft – cegła o miękkim, zaokrąglonym kształcie
Płytka cegłopodobna Loft o zaokrąglonych brzegach to ciekawa alternatywa dla osób poszukujących surowszej formy cegły. Loft wykorzystywany jest w aranżacjach industrialnych, minimalistycznych i nowoczesnych. Świetnie podkreśli strefy salonu – może być zamontowany na wyspie kuchennej, odpowiednio przygotowanej ściance działowej, w strefie aneksu kuchennego lub po prostu na jednej ze ścian salonu, sypialni bądź przedpokoju.
Płytki cegłopodobne Loft
- Płytka Country 680 – biała cegła z czerwonymi prześwitami
Płytka cegłopodobna Country 680 to bardzo ciekawy wybór, dlatego że nie jest jednolicie biała. To płytka stylizowana na starą, czerwoną cegłę pokrytą białą farbą. Daje to efekt ściany z odsłoniętą naturalną cegłą pomalowaną na biało. To ciekawe przełamanie dominującej we wnętrzu bieli z zachowaniem stylistyki kolorystycznej.
Płytki cegłopodobne Country 680
Biała cegła o nietypowym kształcie
Podłużna, cienka cegła? Cegła z fugą wypływającą poza lico płytki? Panele z cegieł?
Tak, na rynku znajdziemy także modele płytek cegłopodobnych, które mają świeży i nietypowy kształt. Przykłady zobaczycie poniżej.
- Cegła Metro – podłużna i figlarna
Płytki cegłopodobne Metro z gotową fugą wyróżniają się tym, że są połączone w panel z kilku cienkich płytek o różnej szerokości. Ich kształt i układ optycznie wydłużają ścianę, na której zostały zamontowane.
Płytki cegłopodobne Metro
- Cegła Cellar – płytka z fugą wypływającą poza lico płytki
Płytki cegłopodobne Cellar wyróżniają się innowacyjną fugą, która niczym prawdziwa zaprawa murarska wypływa poza lico płytki. To cegły połączone w panel składający się z czterech płytek, co znacznie ułatwia i przyspiesza montaż. Taka cegła kojarzy się szczególnie z surowymi ścianami charakterystycznymi dla pofabrycznych mieszkań, apartamentów i loftów.
Płytki cegłopodobne Cellar
Kamienie dekoracyjne
Przekonanie, że kamienie dekoracyjne są passe nie jest adekwatne. Kamień zachwyca nietypową strukturą a co za tym idzie grą światła i cieni, powstającą dzięki nieregularnej fakturze. Kamień nie musi być duży, nieporęczny i kojarzący się z wystrojem lat 90-tych, kiedy królowały pstrokate wzory i nieszczęśliwie dobrane kolory farby i kamienia na ścianach pomieszczenia.
- Kamień naturalny Bianco – elegancki i stylowy
Kamienie naturalne Bianco cechuje biel przenikająca się z bardzo jasnymi i delikatnymi szarościami. Dodatkowo Bianco pod wpływem światła skrzy się niczym mroźny śnieg – wszystko dzięki naturalnym drobinkom widocznym w strukturze kamienia.
Kamień naturalny Bianco
- Kamień dekoracyjny Palermo – geometryczna ściana
Kamień dekoracyjny Palermo układa się w cienkie paski o nieregularnej długości. Przywodzi na myśl bloczki skalne, które dają świetny efekt strukturalnej ściany. Trójwymiarowa i geometryczna forma jest bardzo nowoczesna i stylowa. Niewielkie rozmiary poszczególnych elementów każdej płytki sprawiają, że Palermo sprawdzi się zarówno w dużych, jak i małych pomieszczeniach.
Kamień dekoracyjny Palermo