Szary kamień dekoracyjny w salonie i nie tylko. Zainspiruj się

Jeśli szukasz elegancji, minimalistycznego tła i uniwersalnego, współczesnego efektu – postaw w salonie na wyjątkową ścianę w kolorze szarym. Ale szarość cudownie wkomponuje się również np. w łazienkę.

Szary potrzebuje jednak odpowiedniej faktury. Jego „płaskie” zastosowanie (szara farba) często prowadzi do efektu, w którym pomieszczenie staje się bezbarwne, nijakie, monotonne, a nawet smutne. A przecież szarość jest piękna i ma dziesiątki odmian.

Wprowadźmy więc ten kolor do wnętrz na odpowiednim materiale. Szare kamienie dekoracyjne są najlepszym wyborem.

Dobry kamień dekoracyjny – zalety:

  1. Idealnie odwzorowuje wygląd kamienia naturalnego
  2. Wnętrza z kamieniem wyróżniają się na tle innych
  3. Kamienie dekoracyjne, dzięki swojej porowatej fakturze mogą pozytywnie wpływać na akustykę pomieszczeń
  4. Łatwy montaż

Inspiracje do salonu – kamień dekoracyjny

W salonie spędzamy najwięcej czasu. Jest strefą relaksu, miejscem gdzie spotyka się rodzina, gdzie również podejmowani są goście. Chcemy więc by był zarówno praktyczny (wygodne meble, odpowiednie doświetlenie), jak i piękny.

Sierra 3 – elegancja łatwa do zaprojektowania

Stawiając na szarość, która połączy elegancję i idealne odwzorowanie naturalnego kamienia powinniśmy wybrać kamień dekoracyjny Sierra 3 Stegu, którego ciemne szarości są delikatnie przeplatane beżami. Sierra ma kształt podłużnego, prostokątnie ciosanego i układanego blisko siebie łupka. Dobrze wiedzieć, że Sierra wykonana jest z betonu (dzięki czemu jest bardzo odporna na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne), więc jeśli dysponujemy salonem z wyjściem na taras, tę płytkę możemy również zastosować na zewnętrznych ścianach budynku, co gwarantuje harmonijne połączenie stref.

Sierra w odcieniach szarości najczęściej trafia do domów i mieszkań eleganckich i nowoczesnych. Uzupełniają ją jasne meble tapicerowane i rasowe podłogi o klasycznej kolorystyce drewna. Decydując się na remont lub budowę nie będziemy mieli problemu z osiągnięciem spektakularnego efektu końcowego. Montujemy kamień dekoracyjny, wybieramy dobrej jakości podłogę w naturalnych kolorach oraz jaśniejsze kanapy lub narożniki, najlepiej w beżach, kremach, lub ciepłych odcieniach ziemi. Dodatki, akcesoria i kwiaty wedle uznania.

Najdłuższa i najbardziej widoczna ściana rozległego salonu z zamontowaną płytką Sierra 3. Mur za przeszkleniem, stanowiący przedłużenie ściany, wygląda identycznie

Toledo – ciepły charakter do wielu stylów

Wyraźny rysunek kamienia, ostre cięcia, efekt trójwymiaru potęgowany nieregularnością poszczególnych kamieni, ich różną wielkością i ułożeniem jeden przy drugim – taka właśnie jest płytka Toledo 1. Spodoba się wszystkim, którzy szukają kamienia do mieszkania ciepłego, klasycznego, pełnego wdzięku. Kolor płytki to jasna szarość.

Klasyczna stolarka okienna, wygodne i efektowne meble, sporo dodatków, a na ścianie kamień dekoracyjny Toledo 1

Kamień dekoracyjny Toledo 1 sprawdzi się w stylu Hampton (szyk, wygoda, wakacyjny luz, drewniane dodatki, jasna, naturalna paleta barw – wszystko sprzyjać ma wypoczynkowi, czyli temu, po co salon został stworzony), klasycznym (wygodne, pikowane meble wypoczynkowe, ładne tkaniny wokół okien), prowansalskim (naturalne materiały, drewno, kamień, postarzane dodatki), rustykalnym (swojski, sielski) czy shabby chic (inspirowany pięknymi, wiejskimi domami Francji i Anglii). Toledo docenią osoby lubiące wnętrza eklektyczne, pełne przedmiotów cechujących się dobrą jakością wykonania, a często też ciekawą proweniencją.

Cairo 2 – poruszy stonowane aranżacje

Zgaszona biel czy też bardzo jasny szary – tak można określić kolor kamienia dekoracyjnego Cairo 2, który czaruje regularnym rysunkiem imitującym blok skalny, z wyraźnie zaznaczonymi krawędziami. Cairo nada odpowiedniego twista stonowanym aranżacjom w stylu skandynawskim, nowoczesnym i minimalistycznym.

Cairo 2 w nowoczesnym salonie na poddaszu

Kamień dekoracyjny w łazience i toalecie

Tak, kamień dekoracyjny można zastosować w łazience lub toalecie, niemniej warto pamiętać o kilku podstawowych wytycznych. Po pierwsze powinien być to kamień betonowy (jak Sierra 3 lub Palermo 2 – graphite), po drugie kamień zalecamy montować w miejscach gdzie nie ma bezpośredniej styczności z wodą jak np. pod prysznicem, a po trzecie nasze pomieszczenie powinno mieć odpowiednią wentylację.

Jeśli zastosujemy się do tych zasad, to szary kamień, szlachetna armatura i drewniane dodatki (idealnie sprawdzą się fornirowane fronty szafek) wprowadzą do łazienki elegancki i luksusowy sznyt.

Grafitowe Palermo na ścianie oraz szlachetny kolor drewna świetnie kontrastują z nowoczesną armaturą łazienkową 

Sierra 3 na ścianie w eleganckiej toalecie