Styl industrialny i płytki architektoniczne – połączenie idealne

Styl industrialny na dobre zagościł w trendach wnętrzarskich. Loftowe przestrzenie łączą w sobie historię z nowoczesnością. Kiedyś skutek ubóstwa, dziś synonim smaku i luksusu. Ogromną zaletą tego stylu jest możliwość wprowadzania indywidualnych zmian. Dzięki jego prostocie i minimalizmowi możemy postawić zarówno na total look, w którym wszystkie elementy będą do siebie idealnie dopasowane, jak i wprowadzić do wnętrza jego wybrane elementy (tworząc własną, personalną aranżację) lub nadać „pazura” zestawiając go z odważnymi kolorami.

Beton architektoniczny Stockholm 2

Beton architektoniczny Stockholm 2

Cechy stylu industrialnego

Do najważniejszych cech, charakterystycznych dla stylu industrialnego możemy zaliczyć:

  • przestrzeń – ogromne, wysokie przestrzenie, unikające podziału – jedno pomieszczenie z wydzielonymi różnymi strefami,
  • kolory – biel i brudna biel, szarość, czerń, stal, miedź,
  • duże okna – puste, bez firanek czy żaluzji,
  • materiały – beton, metal, szkło, surowa cegła (biała, opcjonalnie czerwona), naturalne drewno,
  • lampy – w dużej ilości, z dobrze widocznymi, ozdobnymi żarówkami; klosze metalowe (czarne, miedziane) lub szklane – w wielu przypadkach rezygnuje się nawet z kloszy i zawiesza żarówki w charakterystycznym koszu lub same, w oprawce,
  • meble – duże, z historią lub nowe, minimalistyczne; drewniane lub metalowe (np. regały), na metalowych nóżkach,
  • dodatki – w małej ilości, bez zbędnych bibelotów na meblach, parapetach czy ścianach; styl podkreśli jeden duży, stary dodatek w postaci roweru, maszyny do pisania (lub szycia) czy dużego zegara,
  • pokazywanie „mankamentów” – to, co w innych stylach jest ukrywane (jak kable, rury czy ciągi wentylacyjne), tutaj jest eksponowane i pożądane.

Poza standardowymi rozwiązaniami w postaci białych gładzi oraz surowej cegły, na rynku dostępne są również płytki architektoniczne, które doskonale komponują się ze stylem industrialnym, zachwycając monochromatyczną kolorystyką i niepowtarzalnym designem.

Płytki architektoniczne wykonane z betonu można wykorzystywać nie tylko do dekoracji statement wall (czyli ściany, która poprzez swoją kolorystykę lub strukturę staje się centralnym punktem pomieszczenia), ale także elewacji, w szczególności w przypadku nowoczesnych projektów.

Beton architektoniczny Stockholm

Beton architektoniczny Stockholm 1

Beton architektoniczny Stockholm 1

 

Beton architektoniczny Stockholm jest dostępny w kolekcji Stones. Duży rozmiar, minimalistyczne wykończenie oraz surowy wygląd z charakterystycznymi wżerami sprawiają, że produkt idealnie sprawdzi się w stylu industrialnym. Wspaniale zagra w wysokich, otwartych przestrzeniach, a także na fasadzie, w szczególności na dużych powierzchniach elewacyjnych.

Stockholm sprawdzi się nie tylko w otoczeniu minimalistycznych, stonowanych dodatków jak szkło, metal czy drewno. Miłośnicy nietuzinkowych połączeń mogą go zestawić z odważnymi kolorami, w szczególności z elegancką butelkową zielenią, głębokim granatem, a nawet intensywnym różem. Takim dodatkiem może być kanapa, fotel, a także panele tapicerowane Mollis, które przełamią surowość Stockholmu.

Beton architektoniczny Stockholm 1

Beton architektoniczny Stockholm 1

 

Produkt wykonany z betonu. Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – szarej (Stockholm 1) i grafitowej (Stockholm 2).

Płytka architektoniczna Diamante

Płytka architektoniczna Diamante 1

Płytka architektoniczna Diamante 1

 

Diamante z kolekcji Stones zachwyca oryginalnym kształtem oraz trójwymiarową strukturą. Płytkę można ułożyć w formie jednolitego wzoru (płytka przy płytce), na przykład na całej ścianie lub w formie wąskiego pasa między meblami.

Niestandardowy format oraz różnorodność kolorystyczna umożliwiają także ułożenie nieregularnego ściennego dekoru, według autorskiego pomysłu, a nawet „rozsypanie” płytek na ścianie w pozornie chaotycznym układzie.

Płytka architektoniczna Diamante

Płytka architektoniczna Diamante

 

Produkt wykonany z betonu. Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Dostępny w trzech wersjach kolorystycznych – szarej (Diamante 1), białej (Diamante 2) i grafitowej (Diamante 3).

Płytka architektoniczna Rubica

Płytka architektoniczna Rubica 1

Płytka architektoniczna Rubica 1

 

Rubica to kolejny produkt z efektem 3D. Płytka z kolekcji Stones w formie małych kwadracików wyróżnia się wypukłościami, nadając ścianie oryginalną i przestrzenną strukturę. Rubica może być wykorzystana zarówno jako statement wall, jak i dekoracja mniejszych obiektów – np. kuchennej lady.

Płytka architektoniczna Rubica 2

Płytka architektoniczna Rubica 2

 

Produkt wykonany z betonu. Do użytku wewnętrznego i zewnętrznego. Dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej (Rubica 1) i szarej (Rubica 2).

Płytka architektoniczna Constructo

Płytka architektoniczna Constructo

Płytka architektoniczna Constructo

 

Design Constructo nawiązuje do dwóch materiałów charakterystycznych dla stylu loftowego – drewna i betonu. Płytka ma kształt oraz strukturę deski szalunkowej (wykorzystywanej w budownictwie do tworzenia konstrukcji drewnianych), jednocześnie oddając fakturę betonu przez drobne wżery na powierzchni.

Płytka architektoniczna Constructo

Płytka architektoniczna Constructo

 

Produkt wykonany z gipsu. Wyłącznie do użytku wewnętrznego. Dostępny w jednej wersji kolorystycznej.