Stegu złotym sponsorem III edycji kampanii Tony zdrowia!

Koncerty, konferencje naukowe i wigilia dla bezdomnych – miło nam poinformować, że firma Stegu ma przyjemność być częścią Ton zdrowia – III spotkania medycyny i muzyki w Opolu.

Projekt ma na celu integrację środowiska medycznego, pogłębienie wiedzy dotyczącej tajników leczenia chorych z nowotworami i chorobami serca oraz wspieranie grup zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Nieodłącznym elementem i na chwilę obecną znakiem rozpoznawczym wydarzenia jest projekt „Doktor Band”. Zespół tworzą aktywni zawodowo lekarze różnych specjalności, których wspólną pasją jest muzyka. Pierwszą kapelą projektu był „Kardioband” jedyny w kraju zespół muzyczny kardiologów. Merytorycznego i estradowego wsparcia na wspólnych koncertach od lat udziela projektowi znany neurolog – Kuba Sienkiewicz. Dwa zespoły projektu „Reanimators Classic” i „Reanimators New” stworzyli lekarze z Opola.

Oprócz tego w ramach projektu planowana jest konferencja prasowa, w trakcie której lekarze z całej Polski poznają techniki leczenia chorych z nowotworami i chorobami serca a także wigilia dla bezdomnych, samotnych i potrzebujących.
Cel? Budowa kapitału społecznego i integracja różnych środowisk związanych z problemami chorób układu krążenia i chorób nowotworowych.