Stegu Arena wśród 3 najlepszych obiektów sportowych w Polsce

Hala, której sponsorem tytularnym jesteśmy od września 2018 r., jako jedna z trzech otrzymała nominację do prestiżowej nagrody DEMES 2019 w kategorii obiekt sportowy.

DEMES to od 15 lat najbardziej prestiżowe nagrody biznesu sportowego w Polsce. Ich ideą jest promocja osób i instytucji, których działalność ma bezpośredni wpływ w rozwój polskiego sportu. Czynnikiem, który ma tu kluczowe znaczenie jest profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego, bo dzięki temu sportowcy mają lepsze warunki do rozwoju i osiągania lepszych wyników, również na arenie międzynarodowej.

Stegu Arena w zgodzie z filozofią firmy

Właśnie wkład w rozwój sportu i lokalnej społeczności był głównym powodem, dla którego Stegu zdecydowało się objąć halę sponsoringiem tytularnym na 5 lat. – Działamy na całym świecie, ale chcemy też jeszcze mocniej zaznaczyć swoją obecność na Opolszczyźnie, bo tutaj żyjemy i pracujemy. Blisko 250 pracowników naszej firmy jest związanych z Opolem i regionem – mówił we wrześniu 2018 r. na konferencji prasowej Maciej Skucik, przewodniczący rady nadzorczej Stegu Sp. z o.o. – Od lat stawiamy na poszanowanie tradycji z jednoczesną dbałością o dynamiczny rozwój oraz innowacje. Staramy się wyprzedzać konkurencję, urozmaicając naszą ofertę produktową. Uwielbiamy ducha rywalizacji w biznesie, bo jest bardzo podobny do tego, który znamy ze sportu – dodał.

Wśród najlepszych obiektów: Opole, Gliwice, Szczecin

Jak informują organizatorzy konkursu, agencja Sport Win, w Polsce prze długie lata istniała przestarzała baza obiektów sportowych, która miała wpływ na gorsze warunki nie tylko do uprawiania sportu, ale też kibicowania. To się bardzo intensywnie zmienia. „Powstające obiekty, poprzez swój rozmiar, jakość i design są coraz chętniej odwiedzane, co wiąże się z promocją sportu. Poprzez zastosowanie odpowiednich rozwiązań wzrasta wielofunkcyjność obiektów, dzięki czemu pojawiają się szerokie możliwości ich wykorzystania” – czytamy na stronie konkursu.

Portal miejski NaszeOpole.pl podkreśla, że o obecności Stegu Areny w finałowej trójce zadecydowały zróżnicowane imprezy, które odbyły się w należącej do miasta arenie oraz skuteczne przeprowadzenie procesu sprzedaży praw do jego nazwy, czyli właśnie współpraca z  biznesem.

W kategorii obiekt sportowy poza Stegu Areną nominowane zostały również Arena Gliwice i szczecińska Netto Arena.

Nagrody Demes przyznawane są łącznie w 12 kategoriach. Poza obiektem sportowym są to m.in.: sportowy wizerunek (nominowani: Robert Lewandowski, Karol Kłos, Rafał Sonik, Kajetan Kajetanowicz), kampania marketingowa, organizacje sportowe czy aktywność społeczna. Zwycięzców poznamy 18 marca 2020 r. podczas XVI Gali Sportu i Biznesu w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.