W roli głównej: cegła

Jest spuścizną mody międzywojennej, ma wyjątkowe walory estetyczne, a przy zachowaniu jednolitej kolorystyki gwarantuje elegancki element wykończenia ściany. Nic dziwnego, że cegła z elewacji przenosi się do wnętrz naszych domów. A co najważniejsze – robi to z powodzeniem.

Jeden z najpopularniejszych materiałów już od starożytności stosowanych w budownictwie niewątpliwie wraca w tej chwili do łask. Cegłę z powodzeniem można eksponować nie tylko w przestrzeniach industrialnych czy loftowych, ale także we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i minimalistycznych. Podkreślenie w ten sposób stylu wystroju nie zawsze musi łączyć się z obróbką, czyszczeniem, cięciem czy fugowaniem cegły. Doskonałym rozwiązaniem i gwarancją szybkiego, prostego montażu są płytki cegłopodobne z gotową fugą.

Na zdjęciu: aranżacja płytki cegłopodobnej Parma

Na zdjęciu: płytka i narożnik Parma

 

Chropowata struktura i monochromatyczny efekt dzięki fudze w tym samym kolorze, co płytka, to ukłon w stronę światowych trendów wnętrzarskich, z pogranicza stylu skandynawskiego i loftowego. Do tego produkt jest lżejszy niż typowa cegła, a co za tym idzie łatwiejszy w montażu.

 

Designerskie oświetlenie,  odpowiednie dodatki, zarówno nawiązujące kolorystyką do tła, jak i kontrastujące z nim w harmonijny sposób, a do tego kompozycja prostych, poziomych i pionowych linii w kształcie prostokąta. Całość daje ciekawy, zgrabnie wkomponowany i bardzo świeży efekt.

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu: aranżacja z płytką Parma

 

 

Boston 1

 

 

 

Boston trafi w gusta tych, którzy oprócz dobrego designu stawiają również na funkcjonalność czy odporność produktów  na czynniki zewnętrzne takie jak mróz czy wilgoć. Te płytki  również są połączone z fugą, ale są betonowe, więc będą niezwykle reprezentacyjnym wykończeniem elewacji. Dzięki temu, że mocno wpisują się w trendy można je zastosować także we wnętrzu mieszkania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na powyższych aranżacjach: płytka cegłopodobna z fugą: Boston

 

 

 

Bardzo ciekawym zabiegiem jest tzw. przejście wykończenia elewacji do wewnątrz. Takie zacieranie granic podkreśli urodę całego budynku – jego bryły i rozwiązań architektonicznych, optycznie zwiększy przestrzeń i jest subtelnym zaproszeniem do środka. Oprócz tego jest nie lada gratką dla estetów lubiących nietypowe i niebanalne rozwiązania

 

 

 

Płytka Monsanto, bo o niej mowa, różni się od „swoich poprzedników” tym, że fuga ma inną barwę niż sama płytka. To sprawia, że kolor jest na pierwszym planie, a monochromatyczny efekt, osiągnięty dzięki spójnej kolorystyce fugi i płytki, ustępuje nowatorskiej technologii. Oprócz tego płytka ma spękania i wżery, co jest ukłonem w stronę autentyczności i prostoty wizualnej cegły rozbiórkowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monsanto to nie tylko gwarancja szybkiego i prostego montażu, ale przede wszystkim elegancki element wykończenia ściany lub elewacji, który w najdrobniejszym szczególe oddaje klimat londyńskich loftów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na zdjęciu: płytki cegłopodobne z fugą Monsanto

 

Czasy, kiedy beton uważano za stan surowy, odeszły już w niepamięć. Warto więc wykorzystać jego niebanalną strukturę, ponadczasowość i elegancję. W celu wydobycia ostrości kantów czy ciekawych załamań i poeksperymentowania z formą warto zwrócić uwagę na betonowe płytki Dublin z fugą. Są one węższe od standardowych cegieł i doskonale sprawdzą się na „bardziej skomplikowanych” powierzchniach. Bardzo ciekawym zabiegiem jest zastosowanie płytek Dublin na zapomnianych dotąd skosach, przestrzeniach pod schodami czy w mniejszych pokojach – wielkość powierzchni nie staje się ograniczeniem, wręcz przeciwnie – doskonałym polem do popisu gdy idzie o kreatywność w świecie aranżacji wnętrz. Płytki z tej serii doskonale współgrają w zestawieniu z metalem, szkłem czy olejowanym drewnem. Sky is the limit!

Płytki Dublin są wodo i mrozoodporne, dlatego na uwagę zasługuje także ich zastosowanie na wykończeniu elewacji.

 

Na zdjęciu: płytki Dublin z fugą

 

Tradycjonalistom z pewnością przypadnie do gustu propozycja płytek imitujących starą cegłę belgijską. Płytki Country, bo o nich mowa, świetnie uzupełnią klasycznie urządzone, przytulne wnętrze i zachwycą wyrazistą fakturą.

Na zdjęciu: płytki cegłopodobne Country

Co ważne, każdy rodzaj płytek marki STEGU można przemalować, dzięki czemu pomieszczenie diametralnie może zmienić swój charakter, w zależności od upodobań gospodarza.