Otaczająca nas przestrzeń może uskrzydlać, prowokować do nowatorskich rozwiązań, niebanalnych pomysłów, wyjątkowych działań. Trzeba mieć wyobraźnię, otwarty umysł i odwagę, aby tworzyć wokół siebie przestrzeń, która inspiruje.
Podczas codziennej pracy nad rozmaitymi projektami spotykamy ludzi, którzy podzielają nasze wizjonerskie koncepcje i pasję. Wspólnie tworzymy projekty architektoniczne i wnętrzarskie, które są nie tylko urzeczywistnieniem wizji architekta, ale także spełnieniem indywidualnych oczekiwań inwestora.
Za każdą kolejną inwestycją kryje się wyjątkowa historia . Historia powstawania płytki zewnętrznej, która ma zachwycać w pojedynkę i w grupie. Płytki zewnętrzne pełnią rolę szczególną – muszą sprostać wyzwaniu, jakim jest dopasowanie się zarówno do budynku, jak i całego krajobrazu. Poznajcie nasze historie.
W ZGODZIE Z ARCHITEKTURĄ KRAJOBRAZU
Wpływ na oryginalną bryłę Hotelu Vertigo miała jego lokalizacja. Ideą, jaka przyświecała projektantom i inwestorom hotelu w Gogolinie, było nawiązanie do historii, otoczenia terenu i zabytków tego regionu Opolszczyzny.
Sąsiadujące z hotelem XIX-wieczne zabytkowe piece wapienne to jeden ze znaków rozpoznawczych Gogolina i główny punkt turystyczny miasta. Wyzwaniem było dobranie płytek zewnętrznych o odpowiedniej fakturze i barwie.
W projekcie wykorzystano betonową płytkę zewnętrzną Calabria. Na potrzeby inwestycji opracowano nową kolorystykę płytki zewnętrznej, zainspirowaną historycznymi murami pieców „wapienników”.
PRZYSTANEK MINIMALIZM
Truck Arena Grójec był pierwszym w Polsce wielofunkcyjnym obiektem, odpowiadającym na potrzeby kierowców i firm transportowych. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić kompleksową obsługę jego użytkowników. Na terenie Truck Arena Grójec znajduje się nowoczesna infrastruktura, obejmująca oddział celny, parking dla TIR-ów, restaurację, węzeł sanitarny i myjnię.
Płytka zewnętrzna miała za zadanie podkreślać kompleksowy i innowacyjny charakter obiektu. Na elewacji agencji celnej wykorzystano ok. 750 m2 zewnętrznej płytki betonowej Palermo 2 o teksturze łupanych drobnych prostokątnych kamieni w odcieniu grafitowym. Tekstura płytki zewnętrznej kontrastuje z rzędami drewnianych żyletek, stalowymi belkami oraz taflami przyciemnionego szkła.
SEKRET STAROŻYTNEJ DŁUGOWIECZNOŚCI
Neoklasyczny Pałac Saturna powstał w 1910 r., gdzie przez wiele lat mieściła się dyrekcja nieistniejącej już kopalni Saturn. Otoczony parkiem kompleks rekreacyjno-biznesowy to wizytówka Zagłębia Dąbrowskiego. Inwestorowi, miłośnikowi kultury starożytnego Rzymu, zależało na stworzeniu miejska bajkowego, które przenosi do świata Term z Pompei. Bogaty wachlarz naszych produktów dopełnił wizję projektanta wnętrz.
Piwnice budynku zajęły stylizowane antyczne termy, piwniczny korytarz zmienił się w starorzymską uliczkę, prowadzącą do starożytnego tepidarium, ochładzającego frigidarium, łaźni parowej w stylu orientalnym i świątyni wody. Obiekt wykończono antycznym systemem SAKKAR marki Character ( siłownia), płytkami Imperia i Calabria odpornymi na działanie wilgoci (sauna, strefy basenowe) oraz kamieniami dekoracyjnymi Marseille, Nepal, Palermo, Parma, Country,Rustik (apartamenty, recepcja). Wnętrze niektórych części obiektu udekorowano płytkami zewnętrznymi odpornymi na działanie wilgoci, odporność na zabrudzenia i wygodę użytkowania.
CEGŁA, STAL I SZKŁO
Osiedle Bulevar Verde to inwestycja w starej części Nowej Huty – pełna zieleni i parkowych alejek. Architektom zależało na stworzeniu projektu, który zmieni wizerunek tej części miasta. Połączyli nieprzeciętne formy i materiały z wysoką funkcjonalnością przyjazną mieszkańcom. Charakter osiedla oddaje zestawienie szkła i stali z kamieniem, cegłą i drewnem.
Elewację wykończono cegłopodobną płytką zewnętrzną Rustik 540. Płytka zewnętrzna pokryła rekordową wielkość ponad 4500 m2 powierzchni ścian, stając się jednocześnie wizytówką osiedla Bulevar Verde.