Kamień naturalny na ścianie. 3 sposoby na eleganckie wnętrze

Kwintesencja piękna i elegancji na ścianie. Kamień jest ponadczasowym wyborem dla osób szukających naturalnego piękna i elegancji we wnętrzach. Warto zrezygnować ze standardowych rozwiązań wykończeniowych (malowanie, tapetowanie) i przynajmniej na części ścian mieszkania zamontować kamień naturalny.

Naturalne materiały niosą piękno, którego nie trzeba poprawiać. Poszczególne rodzaje kamieni są do siebie podobne, jednak nigdy nie są identyczne. W naturze nie spotkamy dwóch takich samych rzeczy. Po odpowiednim przycięciu kamień zyskuje bardzo oryginalną i praktyczną formę podłużnej płytki. Wszystkie kamienie naturalne Stegu, zależnie od preferencji estetycznych, można układać w poziomie lub pionie. Polecamy 3 sposoby na eleganckie wnętrza z kamieniami naturalnymi Stegu.

Sposób pierwszy: stylowe rozświetlenie wnętrza

Mamy różne mieszkania, które w większości nie posiadają wielkich, panoramicznych przeszkleń, a raczej nieduże okna. Jeśli do tego dojdzie północna lub wschodnia ekspozycja to brakuje nam światła. Wtedy powinniśmy postawić na jasne kolory, najlepiej odcienie bieli. Gdy zależy nam eleganckim i ponadczasowym wystroju ścian, powinniśmy postawić na kamień dekoracyjny Bianco.

Ten kamień naturalny wyróżnia się efektem iluminacji świetlnej, która jest widoczna zarówno przy naturalnym jak i sztucznym świetle. Światło uwydatnia wspaniałą grę na eleganckiej jasnej ścianie o wyrazistej fakturze. Bianco od Stegu świetnie komponuje się zarówno z meblami z naturalnych materiałów, tkaninami w kolorach ziemi, jak i z luksusowymi, złotymi lub srebrnymi dodatkami. 


Kamień naturalny Bianco

Sposób drugi: kamień czarny – elegancki minimalizm

Minimalizm, w którym czerń i biel grają główne role (z ewentualnymi domieszkami szarości) jest ponadczasowym trendem. Wielu cenionych projektantów z powodzeniem stosuje zasadę „mniej znaczy więcej”. Ściany są więc najczęściej malowane na biało. Do pomieszczeń trafiają też białe meble. Takie aranżacje są jednak przełamywane mocnymi akcentami. Najlepszym wyborem są zdecydowane kontrasty, które możemy uzyskać montując na części ścian czarny kamień naturalny Nero.

Co istotne, Nero nie jest jednolicie czarny. Charakteryzują go delikatne przebarwienia i cała feeria barw oraz struktur, które powodują, że ściana nabiera wyrazu i przyciąga uwagę. W zależności od zastosowanego oświetlenia lub kąta jego padania, pozwala dostrzec różne kolorystyczne niuanse.

Biel i czerń to przy tym podstawowe, eleganckie kolory stanowiące bazę do dalszego wystroju wnętrz. W związku z tym musimy zwracać bardzo dużą uwagę na wybór mebli i dodatków. Nieatrakcyjne wzornictwo sofy czy narożnika będzie w takim wnętrzu bardzo widoczne.

Kamień naturalny Nero

Sposób trzeci: luksusowy styl industrialny

Zwyczajowo styl industrialny kojarzy się z wyeksponowaną czerwoną cegłą, betonem, otwartymi przestrzeniami, elementami metalu i prawdziwego drewna.
A co jeśli chcemy ten styl lekko podkręcić, by z jednej strony utrzymać przestrzenność, otwarte rozkłady, ale też dodać pewnej wytworności?

Najlepiej będzie wykorzystać kamień naturalny o odważnej rdzawo-szarej barwie (to naturalne odcienie tego kamienia), nawiązującej do kolorów obecnych w tradycyjnie pojmowanych wnętrzach w stylu industrialnym. Taki właśnie jest Rusty, który wnosi do wnętrz loftowych i industrialnych elegancki charakter, powiew stylu retro i odrobinę luksusu.

Dzięki mocnej, żywej kolorystyce, kamień ten można zestawiać z dowolnymi meblami i dodatkami, jednak opartymi o naturalne surowce. Świetnie będzie się komponował też z metalem, przeszkleniami, ale też z zasłonami w kolorach szarości, beżów, bieli i czerni.

Nie przypadkiem dzięki kamieniowi naturalnemu Rusty styl industrialny ewoluuje, nabiera cech luksusowych apartamentów.

Kamień naturalny Rusty