Inspiracje wnętrzarskie – jak urządzić sypialnię 2023?

Sypialnia to miejsce, które ma pełnić funkcję strefy relaksu, odpoczynku i wyciszenia. To tutaj ładujemy baterie po trudach dnia codziennego, to tutaj spędzamy 1/3 swojego życia. Z tego względu tak ważne jest, abyśmy stworzyli kojącą przestrzeń, która odpowiada naszemu poczuciu estetyki. Sprawdź, jak urządzić piękną sypialnię!

Co na ścianę w sypialni? Modne beże!

Beże to najlepszy dowód na to, że trendy przemijają, by powrócić i ponownie zagościć w domowych przestrzeniach. Z czym zestawiać beże? Rozmaite odcienie tej barwy najlepiej będą wyglądać w towarzystwie innych kolorów z palety ziemi – bielą, kremem, szarościami i brązami. Warto pamiętać, aby dobierać kolory w odpowiedniej tonacji – ciepłe beże łączymy na przykład z ciepłym brązem, a chłodne odcienie z chłodną bielą.

Beż, jako barwa ziemi, wspaniale współgra z naturalnymi materiałami – drewnem, bawełną, lnem czy rattanem. Dobrze prezentuje się także w towarzystwie nowoczesnych, minimalistycznych dodatków ze szkła czy metalu.

Na zdjęciu (od góry z lewej): 1) lamele Linea Comfort Hazelnut i panele tapicerowane 60×30 w kolorze SO30, 2) panele tapicerowane 90×15 w kolorze PR21, 3) panele tapicerowane 60×30 w kolorze SO30, 4) panele tapicerowane 60×30 i 30×30 w kolorze F11 oraz lamele Linea Slim Japandi

Beżowe panele tapicerowane w sypialni mają nadać pomieszczeniu przytulności, uzupełniając stonowane już aranżacje. Delikatny, dwutonowy splot paneli mollis® w tkaninie SO30 wspaniale prezentuje się samodzielnie, jak i w towarzystwie lameli ściennych Linea Comfort Hazelnut. Elementy tapicerowane w tkaninie F11 doskonale współgrają natomiast z naszą nowością w ofercie – lamelami Linea Slim Japandi. Niezwykle interesującym wyborem do sypialni będą również panele tapicerowane w tkaninie PR21, której struktura przypomina skórę naturalną.

Nowoczesna, szara sypialnia

Jeśli preferujesz klasyczne i bardziej stonowane kolory, dobrym rozwiązaniem będzie szara sypialnia. Szarość króluje we wnętrzach od wielu sezonów, pozostając popularnym wyborem wśród klientów. Do powodzenia tego koloru z pewnością przyczynił się trend skandynawski i współczesne budownictwo, stawiające na nowoczesność i prostotę.

Na zdjęciu: 1) panele tapicerowane 60×30 w kolorze SO11, 2) panele tapicerowane 90×30 i 90×15 w kolorze K09

 

Szare panele tapicerowane w tkaninie SO11 lub K09 najlepiej odnajdą się w otoczeniu podobnych kolorów – bieli, szarości, antracytu, a nawet czerni.

Białe lamele na ścianę

Biel zdaje się być najprostszym i najbardziej powszechnym wyborem na ściany. Jednocześnie to opcja najbardziej uniwersalna, dająca najwięcej możliwości aranżacyjnych. W wersji lamelowej biel zyskuje jednak zupełnie nowy wymiar. Liniowe kompozycje wspaniale prezentują się zarówno na fragmencie ściany, jak i pokrywając całą jej powierzchnię.

Na zdjęciu: 1) lamele Linea Slim Single White, 2) lamele Linea 3 White/Oak

 

Pojedyncze listwy Single można mocować bezpośrednio na ścianie. Lamele modułowe Linea i Linea Slim posiadają wbudowane plecki w kolorze jasnego dębu, które cudownie kontrastują z czystą bielą listew.

Kobiece inspiracje

Sypialnia powinna być strefą odpoczynku, jednocześnie uwzględniającą nasze personalne upodobania i gusta. Panele tapicerowane w tkaninie MV63 to niezwykle elegancka odsłona brudnego różu, która doskonale odnajduje się w sypialnianych aranżacjach. Zestawienie ze stonowanymi, jasnymi kolorami uwydatnia kobiecą barwę z palety ciemnych róży.

Na zdjęciu: 1) panele tapicerowane 60×30 w kolorze MV63, 2) panele tapicerowane 60×30 i 30×30 w kolorze F20

 

Oryginalną propozycją do sypialni są także panele tapicerowane mollis® w tkaninie F20. Niestandardowy kolor mieszający brąz z oberżyną, w połączeniu z drobnym splotem i delikatnym połyskiem zapewnia efekt wnętrza 5-gwiazdkowego hotelu. W tym przypadku im większa powierzchnia, tym bardziej spektakularny efekt.

Odważna aranżacja sypialni

Na koniec przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy poszukują wyróżniających się rozwiązań i intensywnych kolorów. Sypialnia też może być modną przestrzenią!

Panele tapicerowane w tkaninie MV99 w kolorze głębokiej czerni wspaniale wyglądają solo, jak i w kompozycji z lamelami – od klasycznych White, przez odzwierciedlające strukturę betonu Urban, po total look z kolekcją Black/Black. Preferujesz bardziej standardowy kolor w niestandardowej formie? Sprawdź naszą serię lameli dekoracyjnych Linea Mini.

Na zdjęciu (od góry z lewej): 1) lamele Linea Comfort Urban i panele tapicerowane 60×30 i 30×30 w kolorze MV99, 2) lamele Linea Slim Botanic i panele tapicerowane 60×30 w kolorze ME27, 3) panele tapicerowane 90×30 w kolorze R81, 4) lamele Linea Mini Hazelnut

Monochromatyczne powierzchnie uzyskasz zestawiając ze sobą nasze nowe kolekcje Botanic i Woodblue. Zielone lamele w głębokim, botanicznym odcieniu i szlachetnym granacie cudownie współgrają z pasującymi do nich panelami tapicerowanymi ME27 i R81.

Poszukujesz więcej inspiracji do swojego domu? Sprawdź pełną ofertę lameli, paneli tapicerowanych i okładzin ściennych STEGU.