Stegu na 4 Design Days 2018

Architektura w przestrzeni publicznej, najnowsze trendy w budownictwie, ciekawe projekty wnętrz komercyjnych oraz mniejszych przestrzeni mieszkalnych. To tylko część tematów, którym poświęcone były tegoroczne targi 4 Design Days. Od 15 do 18 lutego ponad 300 wystawców prezentowało swoje produkty w katowickim Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Wśród nich nie mogło zabraknąć firmy Stegu. 

Trzecia edycja targów 4 Design Days przez pierwsze dwa dni były gratką przede wszystkim dla architektów i projektantów, natomiast 17 i 18 lutego – w trakcie dni otwartych, inspiracji wśród wystawców poszukiwali urządzający wnętrza – domy, mieszkania czy budynki użyteczności publicznej. 4 Design Days to także ponad 50 sesji tematycznych i wykładów.

Nasze stoisko, jak co roku, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Spośród prezentowanych produktów numerem jeden okazała się tegoroczna nowość, czyli betonowa płytka cegłopodobna z szarą fugą – Monsanto. Nie mniejszą popularnością mogła poszczycić się płytka Constructo – wierne odzwierciedlenie klasycznej deski szalunkowej w gipsowej odsłonie.  Nieregularne krawędzie, struktura surowego betonu oraz odbicie rysunku naturalnego drewna, to główne zalety płytki, która idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, w których króluje m.in. minimalizm oraz powrót do natury.

Targi 4 Design Days to nie tylko platforma wymiany poglądów między najbardziej utytułowanymi  architektami i projektantami, ale przede wszystkim źródło inspiracji oraz prezentacja światowych trendów w architekturze i wystroju wnętrz. W tym roku w ciągu czterech dni na ponad 12 000 m2 powierzchni ekspozycyjnej pojawiło się ponad 20 000 zwiedzających, zafascynowanych designem, obiektami stylowymi, wykraczającymi poza standardowe ramy.