Stegu‬ stawia na młode talenty. Wspieramy studentów architektury.

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Studentów Architektury – OSSA organizuje letnie warsztaty architektoniczne, które od 20 lat gromadzą po ok. 100 najlepszych studentów architektury z całego świata, jak również najwybitniejszych zawodowych architektów, którzy przez cały tydzień pracują ze studentami, aby stworzyć instalację, która będzie odpowiadała tematowi warsztatów jak i miejscowości, w której się odbywają.

Stegu jako oficjalny partner oprócz wsparcia finansowego dostarczy studentom również materiały (tekstury, katalogi, które będą mogli wykorzystywać w swoich projektach), a nasz dyrektor działu sprzedaży i marketingu wygłosi wykład dotyczący najnowszych trendów w dekoracji ścian i elewacji. Studenci będą mogli również zapoznać się z naszymi najnowszymi technologiami – wizualizatorem 3D – dostępnym na http://mystegu.pl/wizualizator-stegu/, Goglami VR Stegu – http://mystegu.pl/gogle-vr/. Wsparcia merytorycznego przez całe warsztaty będzie udzielał Jacek Wróbel, nasz kierownik do spraw inwestycji i współpracy z branżą architektoniczną.
Uczestnicy warsztatów wybierani są na podstawie wstępniaków (przesłanych prac). W tym roku jako „jury”, wyboru najlepszych prac dokonali: 22ARCHITEKCI, Kameleonlab oraz Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci.

Tegoroczne warsztaty odbywają się w dniach 17-24 lipca w Gdyni. Są objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdynia, Politechnika Gdańska, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.