SLOW LIFE – ŻYJ W SWOIM TEMPIE

Zawrotne tempo życia, jakie narzuca nam praca oraz świat wirtualny, sprawia, że coraz częściej poszukujemy wytchnienia w domowym zaciszu. Coraz więcej osób utożsamia się z ideą „slow life” – świadomego, refleksyjnego życia w zgodzie z samym sobą. Filozofia slow life przejawia się praktycznie w każdej sferze naszego życia. Ukrywa się pod pojęciami slow travel, slow garden, slow food i – uwaga – slow design.

Dlaczego warto nieco „zwolnić” w dziedzinie projektowania wnętrz? Powracając z pracy do domu, pragniemy odpocząć i zrelaksować się. Powoli odchodzimy od minimalistycznych, surowych aranżacji. Pojawiają się przytulne klimaty, ocieplone osobistymi dodatkami mieszkańców. Powracają szturmem projekty wnętrz w stonowanej, jednolitej kolorystyce. Ciekawą alternatywą dla wyraźnych kontrastów kolorystycznych jest wybór jednej, dominującej barwy, którą stosujemy w kilku odcieniach.

Metro 2

Metro 2

Slow life to również potrzeba bycia bliżej natury. Nie zawsze mamy czas, żeby wyjechać na spacer do lasu. Dlaczego by zatem nie przenieść jego ducha do naszego wnętrza? Tradycyjnie drewno pojawia się w naszych wnętrzach na podłodze w postaci paneli czy klepek lub jako materiał, z którego wykonane są nasze meble.

AXEN_ 1
W stylu slow life liczy się również kreatywność. Wykorzystajmy drewniane panele (Wood Collection, Stegu) do ozdobienia ściany, zróbmy z nich naturalny obraz lub spędźmy jesienny wieczór nad własnoręcznie robionym stolikiem kawowym.
CUBE 2 (1)
Alternatywą dla drewna jest kamień naturalny. Ułożony na ścianie pozwoli nam przenieść się w krainę kotlin górskich. Wachlarz barw kamienia naturalnego to pole do popisu dla naszej wyobraźni aranżacyjnej. Oprócz zabawy kolorami daje nam spore możliwości, jeśli chodzi o dobór faktur.

Rusty

Rusty

Świetnie w jego towarzystwie czują się miękkie tkaniny o grubym splocie czy mięsiste dywany. Naturalny kamień ozdobny to neutralne towarzystwo dla ściennych dzieł sztuki. Jeśli nasz budżet jest mocno okrojony, możemy postawić na kamień dekoracyjny w naturalnych odcieniach (Creta, Stegu).

Creta 1

Creta 1