Instrukcja montażu: Płytki i narożniki produkowane na bazie gipsu syntetycznego do stosowania tylko wewnątrz pomieszczeń. Różnice w wymiarach i kolorach wynikają z charakteru produkcji i dodają wyklejonej powierzchni naturalnego wyglądu. Towar należy sprawdzić przed położeniem. Zalecamy jednorazowy zakup płytek z jednej partii produkcyjnej w celu uniknięcia różnicy w odcieniach płytek. Producent w roszczeniach klientów nie uwzględnia różnicy w kolorach do
kupionych po czasie materiałów. Płytki należy kleić na czystą, suchą i równą powierzchnię, podłoże musi być stabilne i przenosić obciążenie płytek. Należy zastosować klej firmy STEGU: ELASTIK lub GIPSOLEP (szczegółowa instrukcja klejenia na opakowaniu kleju), które gwarantują trwałość montażu płytek. Klejenie innymi klejami wyłącznie na odpowiedzialność klienta. Płytek nie należy kleić w miejscach gdzie temperatura przekracza 50° C oraz w miejscach o podwyższonej wilgotności. Klejoną powierzchnię należy zagruntować środkiem do gruntowania firmy STEGU. Płytki należy dobierać z kilku kartonów jednocześnie w celu jednolitego rozmieszczenia odcienia. Temperatura otoczenia w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu, nie powinna być niższa niż 5°C.

Montaż: Płytki startowe ułatwiają montaż i nie powinny być traktowane jako listwa przypodłogowa. Przed klejeniem należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia z tylnej części płytek. Rozpoczynając montaż płytki startowej należy w pierwszej kolejności wyznaczyć poziom dla wszystkich najwyższych punktów płytki startowej. Klej należy nanosić zgodnie z instrukcją na opakowaniu kleju. Płytki należy docinać za pomocą piły do drewna lub metalu. W przypadku montażu płytek wymagających fugowania, po związaniu kleju należy je fugować, niebrudzącą zaprawą do spoinowania RUSTICAL firmy STEGU (instrukcja fugowania na opakowaniach zaprawy do spoinowania). Po zakończeniu prac, wyklejoną powierzchnię należy zaimpregnować środkiem firmy STEGU ŻYWY KOLOR DO KAMIENIA, ułatwiającym utrzymanie czystości. Płytki należy zaimpregnować najlepiej po 14 dniach od zakończenia prac montażowych. Firma nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy montaż płytek. Reklamacje dotyczące rozmiarów i kolorów po montażu nie są uwzględniane.

instrukcja_nanga