WSKAZÓWKI WYKONAWCZE:

  • Towar należy sprawdzić przed położeniem. Drobne różnice w wymiarach i kolorach wynikają z charakteru produkcji i dodają wyklejonej powierzchni naturalnego wyglądu. Zalecamy jednorazowy zakup produktu z jednej partii produkcyjnej w celu uniknięcia różnicy w odcieniach. Producent w roszczeniach klientów nie uwzględnia różnicy w kolorach produktów dokupionych w różnych okresach lub/oraz z różnych partii produkcyjnych.
  • Produkt należy dobierać z kilku opakowań jednocześnie w celu jednolitego rozmieszczenia odcienia.
  • Temperatura otoczenia i podłoża w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu, nie powinna być niższa niż +10° C i wyższa niż +25° C.
  • Nie należy kleić produktu przy zbyt dużym wietrze, podczas opadów atmosferycznych i przy bezpośrednim nasłonecznieniu klejonej powierzchni.
  • Firma nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowy montaż produktu. Reklamacje dotyczące rozmiarów i kolorów po montażu nie są uwzględniane.

PODŁOŻE:

  • Produkt należy kleić na czystą, suchą, równą i stabilną powierzchnię, wolną od luźnych powłok i pozostałości środków antyadhezyjnych.
  • Wyklejaną docelowo powierzchnię należy wcześniej zagruntować środkiem do gruntowania firmy STEGU GRUNT.

KLEJENIE:

  • Do mocowania produktu należy zastosować klej firmy STEGU: PowerFLEX w kompatybilnym kolorze, który gwarantuje trwałą przyczepność (szczegółowa instrukcja klejenia na opakowaniu kleju).
  • Klejenie innymi klejami wyłącznie na odpowiedzialność klienta.

MONTAŻ:
1. NAKŁADANIE KLEJU – Przed rozpoczęciem wyklejania należy wyznaczyć górną linię klejenia oraz ewentualnie linie boczne. Klej nakładamy na docelową powierzchnię klejenia zgodnie z instrukcją na opakowaniu kleju Stegu PowerFLEX pacą zębatą 4 mm.
2. UKŁADANIE DESEK – Klejenie rozpoczynamy od górnej linii układania. Na nałożony klej mocno dociskamy deskę od środka do krawędzi bocznych wyciskając jego nadmiar.
3. USUWANIE NADMIARU KLEJU – Przed klejeniem następnej deski, usuwamy szpachelką nadmiar kleju wzdłuż dolnej krawędzi poprzedniej deski. Ma to na celu uniknięcie zabrudzeń klejem wyciskanym przez szczeliny po dociśnięciu kolejnej deski. Ewentualne zabrudzenia czyścimy mokrą szmatką lub gąbką zaraz po wyciśnięciu kleju.
4. DOCINANIE DESEK – Deski docinamy na odpowiedni wymiar ostrym nożem do wykładzin oraz przy pomocy kątownika. W razie potrzeby wyrównujemy krawędzie papierem ściernym.
5. DOCISKANIE WAŁKIEM – Po ułożeniu desek na pow. 2-3 m² każdą z desek po kolei dociskamy twardym wałkiem w celu likwidacji ewentualnych pustych przestrzeni pod deskami. Nadmiar kleju natychmiast usuwamy mokrą szmatką lub gąbką aby uniknąć zabrudzeń.
6. IMPREGNOWANIE – Zalecamy aby po 14 dniach od zakończenia prac, zaimpregnować wyklejoną powierzchnię środkiem firmy STEGU: ŻYWY KOLOR, ułatwiającym utrzymanie produktu w czystości.