Płytki ścienne w romantycznym wnętrzu: 6 inspiracji na wystrój

Romantycy lubią wyrażać swoją sentymentalną naturę poprzez zamiłowanie do rzeczy pięknych. Kolekcjonują pamiątki związane są ze wspomnieniami z dzieciństwa czy miłosnymi historiami. Ich wnętrza często wypełnione są ozdobnymi dodatkami i meblami w stylu shabby chic. Jeśli w Tobie również drzemie marzycielska natura, dobrze trafiłeś!

We wnętrzach styl romantyczny kojarzy się przede wszystkim ze stonowaną, pastelową kolorystyką oraz białymi meblami. Czy jednak zawsze? W naszych propozycjach pokazujemy, jak za pomocą płytek ściennych „złamać” słodkie aranżacje, aby nasze wnętrza nabrały oddechu ponadczasowej elegancji.

BARBADOS
– ROMANTYZM W STYLU VINTAGE

Meble w odcieniach herbacianych brązów i kremów w połączeniu z płytką ścienną Barbados 2 zbudują we wnętrzu klimat lat 30’. Wielowymiarowa struktura płytki ściennej imituje stary mur wykonany z łupka. Takie struktury przywodzą na myśl ściany XIX-wiecznych willi czy ogrodzeń, prowadzących do  różanych ogrodów.

Płytka ścienna Barbados kolorystycznie komponuje się z burgundem i postarzanym złotem. Kolory te pięknie prezentują się na dodatkach takich jak ramy antycznych luster, zamszowe poduszki, ozdobne wazony. Ciepłe oświetlenie zamontowane pod sufitem o strumieniu światła skierowanym w dół, podkreśli bogatą strukturę płytki.
BARBADOS_2
CAIRO – BIEL Z PAZUREM

Wnętrza wypełnione po brzegi bielą, pomimo swojej jasności, mają tendencje do „przytłaczania”. Gładkie białe ściany warto przełamać sąsiadującą kolorystyką – unikniemy wtedy wrażenia szpitalnej sterylności. W wydaniu romantycznym na myśl nasuwają się od razu pastele. Czy jest to jednak jedyna opcja?

Z płytką ścienną Cairo można uzyskać całkowicie odmienny romantyczny charakter. Płytka ścienna Cairo w odcieniu bieli urozmaici strukturę ściany i doda białemu wnętrzu głębi. Ściana wzbogacona o płytkę ścienną przypomina strukturą ciosany kamień. W jej nierównościach w ciągu dnia toczy się urokliwa gra światłocieni. Całkowitą biel wnętrza proponujemy przełamać czarnymi akcentami. Dodatek soczystego (zieleń, żółć) lub pastelowego (róż, błękit) koloru przewodniego urozmaici monochromatyczny klimat. Może pojawić się pod postacią fotela, sofy lub dywanu.

Cairo 2

Cairo 2

Cairo 2 - moonlight

Cairo 2 – moonlight

 

CRETA – KREM Z BŁĘKITEM

Róż bezsprzecznie kojarzy nam się ze stylem romantycznym. Mimo szerokiego grona zwolenników, wiele osób nie jest do niego przekonanych i poszukuje pastelowego odpowiednika różu. Ciekawym rozwiązaniem jest wówczas zastosowanie błękitu. W zestawieniu z bielą i ciepłym kremem sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym. Z powodzeniem możemy pomyśleć o błękicie i kremie w salonie – taka kolorystyka uspokaja i wycisza. Wnętrze nabierze smaku, jeśli ścianę wyłożymy płytkami Creta. Płytki ścienne wiernie odwzorowują fragmenty łupanego piaskowca. Realistyczny wygląd nadają płytkom ściennym ręcznie wykonane przebarwienia oraz niezwykle subtelna struktura. Jeśli w naszym domu mamy białe schody, płytka położona na ścianie sąsiadującej doda uroku wejściu na piętro.

DSC06691 DSC07722

DSC07934
PALERMO – PO PROSTU ROMANTYCZNA PŁYTKA

Szukając inspiracji do stworzenia romantycznego wnętrza nie trzeba sięgać daleko – wystarczy przyjrzeć się z bliska płytce ściennej Palermo. Jej drobna, niemalże ażurowa, struktura jest kwintesencją pojęcia romantyzmu. Płytki ścienne Palermo pasują zarówno do wnętrz zdominowanych przez proste formy, jak i tych wypełnionych zdobieniami (styl shabby chic). Jest to płytka ścienna, która zmienia wymiar pomieszczenia w zależności od tego, jak ułożymy ją na ścianie (pionowo lub poziomo).

Biała płytka ścienna pozwala na spore pole do popisu, jeśli chodzi o zabawę kolorami. Elegancji dodadzą jej przygaszone róże, fiolety i złoto. Strukturę płytki ściennej podkreślą takie materiały jak miękki zamsz i połyskliwa satyna.

Palermo 1

Palermo 1