BIAŁA CEGŁA – LOFT CZY PARMA?

Biała cegła  (Loft i Parma)  na ścianie w domu czy mieszkaniu to marzenie, które możemy spełnić, dzięki płytkom cegłopodobnym. Biorąc pod uwagę mnogość materiałów, którymi możemy pokryć ściany, to właśnie cegła jest jednym z najtrwalszych. Oczywiście biała cegła jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, ponieważ stanowi jednocześnie podstawowe tło i pełni funkcje ozdobne.

Jeśli nie mamy ścian z prawdziwej cegły, którą moglibyśmy przemalować na biało – zawsze możemy sięgnąć po płytki imitujące cegłę. Płytki cegłopodobne to najłatwiejszy i najszybszy sposób na odświeżenie pomieszczenia. Zazwyczaj wykorzystywane są w aranżacji wnętrz jako element dekoracyjny na jednej ze ścian lub na jej fragmencie.

Wybierając białą cegłę, zdecydujmy się na wzór pasujący do stylu naszego wnętrza. Warto jednak pamiętać, że nie powinna ona zdominować pomieszczenia. Szczególnie w małych pomieszczeniach kolor biały będzie naturalnym wyborem, bo dzięki temu optycznie je powiększy i rozświetli.

W jakich wnętrzach sprawdzi się biała cegła na ścianie? Ten element aranżacyjny świetnie się prezentuje w stylu minimalistycznym, skandynawskim, ale również eklektycznym, czy nawet tradycyjnym. Wystarczy odpowiednio dobrać meble, które pod względem formy i kolorystyki mogą być naprawdę zróżnicowane, chociaż podążając za minimalistycznym trendem – im mniej i prościej, tym lepiej! Biała cegła na ścianie będzie jednocześnie dekoracją, którą możemy podkreślić dodając kilka ozdób.

Biała cegła najczęściej pojawia się w salonie, na ścianie z telewizorem, kominkiem lub z kanapą. Ze względu na jasną barwę i klasyczną strukturę, biała cegła jest bardzo często wykorzystywana do wykończenia ścian w przedpokoju. Właśnie to pomieszczenie wita domowników i gości, dlatego powinno być reprezentacyjne i dobrze zaprojektowane. Biała cegła pojawia się również dość często w sypialni. W tym pomieszczeniu nie potrzebujemy wielu dekoracji, aby wyglądało zachwycająco. Wystarczy eleganckie łóżko, efektowny zagłówek, szafa i lustro oraz do tego ściana z białej cegły – abyśmy otrzymali wnętrze z ponadczasowym charakterem.

Białe cegły różnią się między innymi ze względu na sposób ich montażu.

Jedne układamy z zachowaniem odstępów (do dalszego własnoręcznego fugowania), drugie kleimy jedna obok drugiej (z gotową fugą). Cegły do fugowania zmieniają swoje oblicze w zależności od rodzaju użytej fugi – gruboziarnistej (dla uzyskania efektu ściany nagryzionej zębem czasu) lub drobnoziarnistej (idealna do stylu skandynawskiego).

Parma 1 - white

Parma 1 – white

Loft 1 - white

Loft 1 – white

Płytka Loft to imitacja cegły o zaokrąglonych miękkich brzegach. Jej biel podkreśli biała fuga Rustical Stegu (o kilka tonów ciemniejsza niż płytka).  Biała cegła komponuje się praktycznie z każdym zestawieniem kolorystycznym – dobrze czuje się zarówno w zestawieniu z mocnymi akcentami kolorystycznymi, jak i pastelami. Dzięki temu, możemy  nadać wnętrzu klimat, który oddaje charakter domowników.

Loft 1

Loft 1

Parma, czyli biała cegła z gotową fugą to rozwiązanie dla osób, które chciałyby samodzielnie przeprowadzić remont. Płytkę może ułożyć w zasadzie każdy, kto dysponuje piłką do drewna lub metalu. Parma to płytka cegłopodobna o nowoczesnym designie, która świetnie wpisuje się w trendy wnętrzarskie ostatnich sezonów. Projektując Parmę, zależało nam na uzyskaniu nierównomiernej, zróżnicowanej tekstury, doskonale imitującej wygląd naturalnej cegły. Blogerzy wnętrzarscy pokochali ją za to, że jej uniwersalny wygląd pozwala na dowolna aranżację wnętrza.

Parma 1

Parma 1